Культура України в глобалізаційно-цивілізаційному вимірі

Шейко, Василь Миколайович. Культура України в глобалізаційно-цивілізаційному вимірі (історико-методологічні аспекти) : монографія / Василь Шейко ; Нац. акад. мистецтв України, Ін-т культурології. –– К. : Ін-т культурології НАМ України, 2011. –– 623 с.
У монографії аналізуються концептуальні засади як традиційних, так і сучасних проблем історії та теорії становлення та розвитку культури в Україні в контексті еволюції світової культури та глобальної цивілізації. При цьому акцентується увага на існуючих та порівняно нових історико-методологічних аспектах трансформації цивілізаційних проблем української культури в добу глобалізації. З’ясовується формоутворююча роль культури у визначенні рівня цивілізаційного розвитку та міжнародних зв’язків України. Показано розвиток історико-теоретичних засад вітчизняної культурології в глобально-цивілізаційному вимірі, здійснено аналіз кризових явищ сучасної культури та цивілізації і окреслено можливості їх подолання.
Для науковців (культурологів, філософів, істориків, мистецтвознавців тощо), викладачів, аспірантів, докторантів, митців, працівників культури і всіх, хто цікавиться проблемами історії та теорії культури України.
Проблема культурного синтезу

Панченко, Валентина Іванівна. Проблема культурного синтезу (на матеріалах культури латиноамериканського регіону) : навч. посібник / В. І. Панченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. –– К. : Київ. ун-т, 2011. –– 175 с.
Розглянуто проблеми взаємодії представників різних культурних, расових, етнічних, цивілізаційних утворень у процесі становлення нового культурно-цивілізаційного феномена, яким є Латинська Америка. Досліджено чинники, які визначають кінцевий результат культурної взаємодії, культурного взаємовпливу та культурної експансії.
Для студентів філософського факультету, а також усіх, хто навчається за спеціальностями «Культурологія», «Історія і теорія культури» та «Міжнародні відносини».