
Жадько, Віктор Олексійович. Журналістика та основи редакторської майстерності : навч . посібник / В. О. Жадько . –– К. : Знання, 2012. –– 271 с. –– Словничок журналіста й видавця: с. 263-271.
Посібник складається з двох частин, в яких журналістика і редакторська майстерність розглядаються як важливі види творчої діяльності. Розкриваються методи роботи в галузі журналістики, її значення у суспільному житті, роль і місце журналіста у системі ЗМІ, в редакційному колективі. Розглядаються особливості соціологічного вивчення аудиторії та масової роботи редакцій, ефективність та дієвість журналістських виступів, проблеми журналістської майстерності та журналістської етики тощо. У розділі «Основи редакторської майстерності» висвітлено характер та особливості редакторського фаху, професійної вправності. До кожного розділу додаються запитання і завдання для самоконтролю засвоєних знань. У кінці посібника наводяться список рекомендованої літератури та короткий словник журналіста й видавця.
Для студентів факультетів і відділень журналістики та видавничої справи і редагування, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів, молодих творчих працівників ЗМІ.

Здоровега, Володимир Йосипович. Теорія і методика журналістської творчості : підручник / Володимир Здоровега ; М-во освіти і науки України, Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. –– 3-тє вид. –– Львів : Паіс, 2008. –– 271 с.
Пропонована книга – перший у пострадянських країнах підручник, присвячений найважливішій частині теорії та практики журналізму: аналізу природи літературної праці у засобах масової інформації.
Багато уваги приділено сутності журналістської майстерності як найважливішого складника професіоналізму співробітника мас-медіа, головним етапам роботи над твором і написанню тексту.
Висвітлено головні потоки та методику збору інформації. Чільне місце відведено аргументації та полеміці, загальній характеристиці жанрів, а також інформаційному, аналітичному, художньо-публіцистичному методам відображення дійсності в мас-медіа.
Мета видання – сприяти формуванню професіоналів, журналістів нового бачення світу, оригінального мислення, гострого, чесного слова.
Для студентів інституту та факультетів і відділень журналістики університетів, журналістів-практиків.

Михайлин, Ігор Леонідович. Журналістика як всесвіт : вибрані медіадослідження / І. Л. Михайлин. –– Х. : Прапор, 2008. –– 511 с.
Книга відомого журналістикознавця, доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри журналістики Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, академіка Академії наук вищої освіти України за відділенням «Масова комунікація», висвітлює актуальні проблеми теорії та медіакритики, методології медіадосліджень, історії української журналістики, літературної критики, публіцистики, історіографії сучасного журналістикознавства.
Розглядаються питання: національна ідентичність українців і журналістика, концепція соціально відповідальної журналістики та її реалізація в Україні, правда як головне питання журналістики та шляхи її досягнення, роль університетів у розвитку журналістики, особливості функціонування регіональної журналістики, журналістика як соціальний інститут громадянського суспільства та демократичної держави та ін.
Адресована студентам і викладачам освітньої галузі «Журналістика та інформація»; журналістам, що підвищують кваліфікацію шляхом післядипломної освіти або самоосвіти, широкому колу гуманітаріїв, що цікавляться проблемами комунікації та інформаційного суспільства.