Історія

Буцик Є. Голодомори. Московське коріння української трагедії / Євген Буцик ; [за ред. Анатолія Сєрикова]. — Київ : Пам'ятки України, 2020. — 29 с.
Так склалося історично, що землі, населені етнічними українцями, опинилися на шляху потужних, агресивних, націлених на розширення своїх територій держав. Автор викладає власні думки про долю українського народу, що опинився в лещатах агресивних сусідів.

Орел Л. Дещиця про Крим / Лідія Орел ; [за ред. Анатолія Сєрикова]. — Київ : Пам'ятки України, 2020. — 28 с.
Крим – безкрайнє синє море, зелені плато, порослі буковими і дубовими гаями, порізані гірськими річками пологі схили гір поруч з крутими скелями і глибокими урвищами, лани золотої пшениці, сади і виноградники. Історія Криму – це перехрестя культур і цивілізацій, сплетіння Сходу і Заходу, історія греків і Золотої Орди, татар і запорожців.

Якимович Б. Новітні лицарі вітчизни / Богдан Якимович ; [за ред. Анатолія Сєрикова ]. — Київ : Пам'ятки України, 2020. — 31 с.
Коли ми вшановували 100-річчя створення Легіону Українських Січових Стрільців, на нашому Сході розпочалась важка й кривава російсько-українська війна... Тож вшануймо пам'ять усіх полеглих за волю України в минулому і тепер!

Романюк П. Обранці Істини й історичне довікілля / Павло Романюк ; [за ред. Анатолія Сєрикова]. — Київ : Пам'ятки України, 2020. — 31 с.
...у Володимира Мономаха було дві дружини. Перша – Гіда, донька англійського короля. Друга – донька половецького хана, знана як Ефімія. Перша – мати Мстислава, котрий Великий. Друга – мати Юрія, котрий Долгорукий. Відчуйте різницю англійської та половецької правлячої крові!..
...Коли «Матір міст руських» стала «младшєй сєстрой» старшої Москви?
Суспільство. Соціальна структура

Шейко В. М. Інтелігенція і влада в часи Української революції 1917-1921 рр. : монографія / В. М. Шейко ; Харків. держ . акад. культури. — Харків : ХДАК, 2020. — 474 с.
У монографії на підставі різноманітних методологічних засад аналізуються проблеми взаємин старої інтелігенції та влади в часи Української революції 1917-1921 років. Висвітлюються питання диверсифікації поглядів інтелігенції на різні влади і режими, включаючи і радянський. Хронологічно вказані питання, розглянуті починаючи з часів революційних подій кінця XIX – початку XX ст., до початку 20-х років XX ст., коли голодомор, нова економічна політика, зміновіхівство та українізація кардинально вплинули на долю старої інтелігенції та її ставлення до більшовицького режиму в Україні.