
Бібліографічний покажчик «Праці викладачів та співробітників Харківської державної академії культури (2014–2018)» є продовженням покажчика «Праці викладачів та співробітників Харківської державної академії культури (2009–2013)» і містить бібліографічні описи друкованих та електронних публікацій викладачів і співробітників ХДАК з 2014 по 2018 рр. Також відображені праці за 2013 р., відомості про які надійшли після підготовки макету попереднього покажчика.
Принцип відбору матеріалу збережено. Бібліографічний покажчик містить праці, що опубліковані під час роботи авторів на штатних посадах у ХДАК, навчання в аспірантурі та докторантурі, а також після їхнього виходу на пенсію.
У покажчику відображені такі види документів, як: монографії, статті з наукових збірок, журналів, енциклопедій, огляди і рецензії, навчально-методичні матеріали, бібліографічні покажчики, автореферати дисертацій, тези та матеріали доповідей наукових конференцій, художні, музичні твори, видання, що становлять редакторську роботу авторів. До покажчика ввійшли електронні ресурси віддаленого та локального доступу.
Під час підготовки покажчика використано бібліографічну базу даних, картотеки, каталоги та фонди бібліотеки ХДАК, Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, електронні ресурси Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського та інших бібліотек, матеріали особистих архівів викладачів. Праці, зазвичай, переглянуті de visu, окрім робіт, позначених астериском (*) наприкінці бібліографічного опису.
Матеріали подані мовою оригіналу за державними та міждержавними стандартами: ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання», ГОСТ 7.82–2001 «Библиографическая запись. Библиографическое описание электронных ресурсов», «Правила составления библиографического описания» в 2 ч. (М., 2007). Слова і словосполучення скорочуються відповідно до ДСТУ 3582:2013 «Бібліографічний опис. Скорочення слів і словосполучень українською мовою. Загальні вимоги та правила» і ГОСТу 7.12–93 «Библиографическая запись. Сокращение слов на русском языке. Общие требования и правила», ДСТУ 7093:2009 «Бібліографічний запис. Скорочення слів і словосполук, поданих іноземними європейськими мовами», списку особливих випадків скорочень слів та словосполучень у бібліографічних записах, складеного Книжковою палатою України ім. Івана Федорова (Київ, 2017).
Матеріал покажчика структуровано за абеткою прізвищ авторів. Персоналії складаються з коротких біографічних довідок про авторів, а саме: прізвище, ім’я та по батькові (автори, які змінили прізвище, подані за теперішнім прізвищем, а в дужках указано попереднє), дати життя, освіта, науковий ступінь, учене звання, почесне звання, роки роботи в ХДАК, посада, назва кафедри, на якій працює викладач, назва структурного підрозділу академії, де працює співробітник, та бібліографічних списків праць. У межах персоналії бібліографічні записи згруповано за хронологією, а в межах року — за алфавітом. Записи пронумеровано також у межах персоналії.
Біографічні відомості про авторів подано за станом на грудень 2019 р. Покажчик укладено в автоматизованому режимі на основі бібліографічної бази даних «Праці викладачів ХДАК». Укладачі вдячні працівникам відділу кадрів академії за допомогу в складанні біографічних довідок викладачів та співробітників академії.
Скачати